Este un produs de ultima generatie usor de folosit.
Este o telecomanda universala de aer conditionat cu 6000
coduri care inlocuieste 98% din telecomenzile de pe piata .Aceasta
telecomanda are deasemenea ceas,temporizator si indica temperatura
camerei .Este cea mai buna alegere pentru a inlocui o telecomanda originala
Programare:
Introduceti cele 2 baterii R3(de preferat alcaline)in locasul pentru
baterii. Alegeti una din metodele de programare (manuala sau
automata).
Introducerea manuala a codului:
1.Gasiti in tabel codul corespunzator aparatului De exemplu pentru
AUX codurile sunt 0297,0298,0299,0300,0451,1834 si3011
2.Apasati tasta S(select),introduceti codul din 4 cifre apoi memorati
cu tasta ok .Codul introdus va fi afisat pe display
3.Indreptati telecomanda spre aerul conditionat ,apasati tasta One Key
(power)si verificati daca functioneaza .Daca nu functioneaza incercati
codul urmator sau incercati cautarea automata
Cautarea automata a codului:
Daca nu cunoasteti modelul aparatului sau daca modelul nu apare in
tabel va rugam executati urmatorii pasi
1. Indreptati telecomanda spre aparat,tineti apasat tasta S timp
de 5 secunde,apoi eliberati tasta. Telecomanda intra in modul de
cautare automata, pe afisaj se deruleaza codurile in ordine
crescatoare.
3. Atunci cand aparatul primeste codul corect emite un sunet.
Apasati orice tasta a telecomenzii pentru a memora acest cod.
Incercati si celelalte functii ale telecomenzii pentru a verifica
daca codul gasit este corect. Daca nu, repetati din nou procedura
de cautare automata pana gasiti codul corect.
Functia One-Key
Telecomanda poate stabilii daca este vara sau iarna in functie
de temperatura curenta. In timpul verii, temperatura va fi setata
la 26 grade C. In timpul iernii, temperatura va fi setata la 20grade C. Daca
nu va simtiti confortabil, puteti folosi temp + sau – pentru a
regla temperatura.
Setarea Ceasului
1. Apasati butonul CLOCK. (ceasul palpaie).
2. Apasati time+ sau time– pentru a seta ora curenta.
3. Apasati butonul CLOCK pana nu mai palpaie. ( Daca nu
apasati butonul CLOCK, telecomanda va seta automat ora).
Temporizator ON/OFF
Indiferent daca aparatul de aer conditionat este pornit sau oprit,
puteti seta si dezactiva simultan cronometrul.
MODEL/Coduri
Brand Cod
ALPIN 0252-0253,1276,1789
AUCMA 0288-0296,0462,1826,3534
AUX 0297-0300,0451,1834,3011
BANSHEN 0264,1288,2824
BOERKA 0383,0434,0436,0437,3506
CARRIER 0203-0209,0456-0458,0482-0486,0563-0565
CHANGHONG 0301-0308,2349,3890,4905
CHIGO 0379-0382,0515,1912,2940
CHOFU 0184-0187,1208,2233,4330
CHUNLAN 0345-0350,0450,0453,3522
CORONA 0155-0163,0459,2204,3531
CONROWA 0377,0889,1315,2937
CONSUL 0463,1999,3535,4335-4650
DAEWOO 0203-0209,0406,1430,3792
DAIKIN 0171-0183,0566,0567,0583
DOCTOR 0221,0449,1473,3805
DONGBAO 0355-0361,1897,2918,4652
DONGXINBAO 0413,1505,3485,4700-4768
ELECTROLUX 0216-0220,0569,1244
FEDDERS 0528,4804,4820-4900
FRESTECH 0277,0519,0520,2325
FUJITSU 0127-0137,0464,0552-0554
FUNAI 0430,0481,3041,3502
GALANZ 0371,0372,0521,1908,2931
GENERAL 0127-0137,0464,2000,3712
GUOQIAO 0244,0291,1268,2851
GLEE 0398,0399,2446,2959,5260
GOLDSTAR 0201,0466-0469,1737,3539
GREE 0309-0316,0482,0512,0513
HAIER 0266-0272,0453-0455
HISENSE 0332-0335,0517,1868,2895
HITACHI 0118-0126,1656,2173
HUABAO 0336-0344,2384,2903,4905
HUAKE 0408,0920,1501,3480
HUAMEI 0402,0460-0465,2962,3986
HUALING 0317-0325,0452,2365,3524
HUIFENG 0370,2418,3442
HUIKANG 0368,0441-0443,1978,3440
HYUNDAI 0202,0433,0480,0551,3552
JDC 0373,0440,2488,3957
JIANGNAN 0432,1456,3607,4906-4915
JINTAR 0414,1950,3998,4655-4669
JINSONG 0389-0391,0446-0448,3463
JOHSON 0245,0492,2028,3829
KANGLI 0374-0375,1911,2442
KELON 0282-0287,0473,0485-0488
KLIMATAIR 0225,0226,0452,3297
KOLIN 0416-0418,2466,3488
KONIKA 0397,0457-0459,3017
LG 0197-0200,0514,0572,2248
LIANGYU 0233,0451,1987,3817
LITTLEDUCK 0015-0020,0530,1039
LOREN-SEBO 0255,0471,0472,2007,3327
MACQUAY 0234-0237,0465,1489,2794
MICOM 0415,1439,2465,3487
MIDEA 0260-0265,0526,1801,2820
MITSUBISH 0001-0045,0476-0479,0552,0553,0568,0582,5000
NORITZ 0431,0943,2991,5005-5256
OMEGA 0559
NATIONAL PANASONIC 0138-0154,0483,2714,3722
PANDA 0378,1914,3962,5257-5259
PHILCO 0210-0211,0487,0488,1234
PROTON 0421-0423,0934,2981
RAYBO 0362-0367,2410,3435,5278
ROWA 039,0438-0439,0527,0531
SABRO 0435,0506-0508,0947,3578
SAIJO DENKI 0212-0215,0724,2262
SAMPO 0424-0426,1448,2985,5450
SAMSUNG 0188-0196,0516,0518,1212
SANYO 0046-0095,0529,0530,1070
SASUKI 0254,0470,1494,2814

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Telecomanda universala pentru aer coditionat 6000 in 1 – KT-E08”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *